Roland GR-30 Guitar Synthesizer + GK-2A Pickup

ЦЕНА: 12000 мкд

Roland GR-30 Guitar Synthesizer + GK-2A Pickup


Roland GR-30 Guitar Synthesizer + GK-2A Pickup + гитара

Доколку ви фали синтисајзер во бендот или амбиентален позадински звук, соло виолина, синтисајзер,, труба, саксафон, хармоника.... еве решение

- Само процесорот Roland GR-30 Guitar Synthesizer = 12000 ден
- Само пикапот GK-2A Pickup = 6000 ден
- Само гитарата 12000 ден

- Комплет Roland GR-30 Guitar Synthesizer + GK-2A Pickup заедно 15000 ден. со кабли

- Комплет 25000 ден

Може да се договараме за цена и за замени.


Доаѓа со сите потребни кабли и додатоци.
- Кабел за од процесор до пикап на гитара - долг
- кабелче за од пикап до гитара
- Држач за пикап на гитара
- Адаптер

Гитарски процесор што вашата гитара ја претвора во синтисајзер, со многу различни звуци:
- пиано, синтисајзери, гудачки инструменти, дувачки инструменти, хармоника, сстрингс ..... или комбинација на 2-3 инструмента одеднаш

- работи на посебен пикап, така да може да се слуша и гитарата и синтисајзерот заедно или посебно

- 384 зачудувачки звуци на инструменти (тонови) вклучувајќи винтиџ аналогни синти, дебели бас и најлонски жичени гитари, органи, оркестарски звуци, разни етнички инструменти и многу повеќе

- Брзо активирање преку опционален GK-2A Pickup

- Напредниот програмабилен Arpeggiator овозможува создавање на различни арпеџиа едноставно со држење на акорд на гитара и удирање на жиците

- Новата функција Synth Harmonist додава „интелигентна“ хармонија на една нота

- Вграден реверб, одложување, рефрен и флангирачки ефекти

- Им дава на гитаристите пристап до светот на MIDI музиката, секвенционирањето базирано на компјутер, итн.

https://www.youtube.com/watch?v=0GmvcTPB1pwГрад:
Кратво
Телефон:
077706103
Објавен на:
05.03.2023

ЦЕНА: 12000 мкд

Карактеристики:

Контакт

Име:
Даниел
Град:
Кратво
Телефон:
077706103
Објавен на:
05.03.2023
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка