Совети за безбедно користење

Совети за безбедно користење

 

  •  Никогаш не плаќај однапред или не го праќај предметот пред да биде платен.
  • Не ги давај безбедносните информации од твојата сметка за електронска трговија. На пример: корисничко име, лозинка од твојата сметка за електронско банкарство, бројот од твојата виза картичка и слично.
  • Внимавај на идентитетот на лицето со кој ја склучуваш зделката и секогаш барај потврда за идентитет. Сопственикот е секогаш овластен да врати украден имот, дури и ако Вие не сте свесни за потеклото.
  • За зделките кои вклучуваат големи износи на пари добро е најпрво да се консултирате со некоја банка за да се информирате за безбедна трансакција.

 

Безбедна продажба на возилa

 

  • Внимавајте дали лицето со кого се договарате е актуелниот сопственикИсто така погледнете и дали возилото е под хипотека.
  • Во однос на тест-возењето не му дозволувајте на лицето кој е заинтересиран за купување да го тестира сам, одете со него. Доколку е мотоцикл побарајте валиден документ за идентификација.

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка