Word of Mouse: The Marketing Power of Collaborative Filtering

ЦЕНА: 150 мкд

Word of Mouse: The Marketing Power of Collaborative Filtering


WORD OF MOUSE е првата книга за најновите и ефективни форми на маркетинг од два забележителни визионери. Во претходница на интернет револуција се два компјутерски научници од Минесота, кои се пионери на колаборативно филтрирање (CF). CF е технологија која им овозможува на компаниите да ги разберат нивните клиенти и за возврат да продаваат производи, стоки и услуги со извонреден успех. За да ја тестираат CF, John Riedl и Joseph Konstan креирале две интернет страници, MovieLens и GroupLens, на кои е дозволено корисниците да ги прилагодуваат на нивните преференци за филмови и вести. Резултатите беа зачудувачки. MovieLens покажа неверојатна прецизност, речиси гарантира дека препораката ќе биде одлична. Во " WORD OF MOUSE ", авторите анализираат десетина компании од Best Buy до Amazon до TiVo и покажуваат што овие компании прават добро и она што тие го прават погрешно. Riedl и Konstan развиваат широк спектар на стратегии кои компаниите можат да ги користат за да се подигнат приходите, лојалноста на клиентите, и задоволството.
За да ја купите оваа вредна книга кликнете на:
http://www.tripleclicks.com/14790589/detail.php?item=49374Име:
Објавен на:
02.10.2014

ЦЕНА: 150 мкд

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Име:
Mira
Објавен на:
02.10.2014
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка