Prodavam kukja vo Nerezi moze i zamena

ЦЕНА: 95000 €

Prodavam kukja vo Nerezi moze i zamena


На прекрасна локација последна куќа на патот по кој почнуваат падините на Водно. Куќата е во фаза карабина (со кров, столарија, без струја и вода но можност за приклучок.) Едносемејната куќа е со спратност сутерен, приземје и поткровје. Влезот е од приземјето со внатрешни скали поврзан со сутеренот и поткровјето. Секој спрат има бања и тоалети. Природно се осветлени сите простории со големи прозори. Одличен распоред и можности за оформување на парцела. Во имотен лист се регистрирани 246m2 станбен дел и 172m2 двор. (постои можност за откуп на државно земјиште со предност 138m2 по цена од 6400ден за м2 ).
Број на Имотен Лист 84973 КО Карпош, број на катастарска парцела 4529/2. Контактирајте не на 070213057 (+Viber +WhatsApp) или makarovski.arhitekt@gmail.com за посета на куќата. Цена по договор може и замена. Секое добро, фамилија МакаровскиГрад:
Skopje
Телефон:
070213057
Објавен на:
06.09.2021

ЦЕНА: 95000 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
Makedonka Andeva
Град:
Skopje
Телефон:
070213057
Објавен на:
06.09.2021
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка