Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
Вработуаме агенти во телефонско студио

Реномирана меѓународна компанија од областа на издаваштвото на енциклопедии објавува оглас за 15 (петнаесет) извршители за следното работно место:Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 12.02.2018
taksi firma bara vozaci za vozila pod renta

taksi firma izdava vozila pod renta tel.070383271 077612578

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 10.02.2018
Rabota od doma !

Дали барате работа која може да ви го промени животот и да ви обезбеди доживотни примања?Ова е вистинска понуда за вас кликнете на линкот и сменете ја вашата финансиска ситуација: https://mwwagjorg...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 10.02.2018
Burekcija

Barame majstor za burek i beli peciva

Цена:По договор

   

Објавен на: 07.02.2018
Се бара девојче за фитнес инструктор

Студио за вежбање Fit Family - Центар,Скопје има потреба од женска особа со завршено средно фискултурно образование или со искуство во таа област, која го сака спортот, за засновување а работен однос.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 06.02.2018
RABOTA VO GERMANIJA NA NEOPREDELENO SO BG PASOS

Se baraat 2ca rabotnici za vo germanija okolina Minhen isklucivo so BG pasos. (SAMO BG PASOS) Za od 06.02.2018
Ne postari od 45 godini Na neopredeleno vreme Za rabota vo Magacin za ovosje i zelen...

Цена:1 €

Скопје
 

Објавен на: 22.01.2018
sendvicara

se bara devojka za rabota vo sendvicara,za podetalni informacii na 070 253 277

Цена:По договор

Струмица
 

Објавен на: 17.01.2018
NOVO & NOVO &NOVO

Zdravo.! Sa ovlascenjem moje firme u koju sam zaposlen vise od 10 god.(Spargel+Beeren Baumann)94333 Geiselhöring. Trazim 3 zenske osobe za perid od 10.03.18-10.11.18 osobe trebaju da budu do 4...

Цена:61 €

   

Објавен на: 30.12.2017
Se baraat agenti za transport so odlicno poznavanje na Angliski jazik vo Bitola!

Agenti za rabota vo call centar Bitola
Odlicno poznavanje na Angliski jazik, komunikaciski i pregovaracki vestini.
Ispratete CV na slednata e-mail adresa: recrutingmk@gmail.com
Oglasot ke bide ...

Цена:По договор

Битола
 

Објавен на: 15.12.2017
Агенти за продажба

Агенти за телефонска продажба - Реон Македонија
Старосната граница како и работниот статус воопшто не се важни. Кандидатите треба да имаат само интерес за работа, а фирмата обезбедува обука и оспо...

Цена:По договор

   

Објавен на: 04.12.2017
Се вработува бравар

Се вработува бравар за работа со ковано железо, потребно е да имате искуство во областа.Контакт: 072 / 234 642

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 02.12.2017
Rabota vo igroteka

Se bara devojka za rabota vo igroteka. CV i fotografija ispratete na mail igroteka!@yahoo.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 22.11.2017
Baram fasaderi za rabota vo Germanija

Firma od Skopje bara 20 iskusni, kvalitetni,ispolnitelni majstori (moze so Makedonski pasosi )za izrabotka na demit fasadi vo Germanija.Neto saatnica 8-10 evra.Prednost za voigrani grupi.
07038801...

Цена:1.600 ден.

   

Објавен на: 07.11.2017
шиење и кроење

БАРАМ ДЕВОЈКА/ЖЕНА ЗА ПРИВАТНИ ЧАСОВИ ПО ШИЕЊЕ И КРОЕЊЕ

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.11.2017
Грижа и нега на деца- дадилки; негувателки на возрасни лица и домашни помошнички

"Day Care" - Агенција за давање на професионални услуги за грижа и нега на деца, грижа и нега на возрасни лица и одржување на домаќинства (перење, пеглање, готвење и чистење) има потреба ...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 24.10.2017
Плаза де Торос има потреба од келнери/ки и шанкери/ки

Плаза де Торос има потреба од келнери/ки и шанкери/ки за склучување на редовен работен однос.

Огласот важи за лицитанти со или без работно искуство.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 24.10.2017
FIRMA OD GERMANIJA BARA GRADEZNI RABOTNICI SO MK PASOS

ZIDARI TESARI ARMIRACI ZA RABOTA VO OKOLINA NA MINHEN

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 24.10.2017
se bara vodoinstalater i pomosnik

se bara vodoinstalater so iskustvo min.5 god.plata den+osiguranje 25000den
se bara i pomosnik za vodovod so ili bez iskustvo da ne e postar od 40 god.plata +osiguranje 18000 den

Цена:25.000 ден.

   

Објавен на: 30.09.2017
Плаза де Торос има потреба од персонал

Угостителски објект од Скопје, Центар - Плаза де Торос има потреба од персонал за следните работни позиции:
- келнери/ки
- шанкери/ки
- садопер/ка

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 25.09.2017
Kafe sendvicara C O O L

Kafe sendvicara Cool ima potreba od personal za rabota. Site zainteresirani moze da ispratite CV na e-mail coolsoccercool@gmail.com ili da ne kontaktirate na 078220964

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.09.2017
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка