Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
Транспортна фирма има потреба од возачи

Транспортна фирма има потреба од возачи за внатрешен транспорт во Европа .
Кандидатите потребо е да имаат:
- возачка дозвола „ Е “ категорија
- работно искуство мин . 1 година

Цена:По договор

Штип
 

Објавен на: 18.05.2019
Сезонска работа во Грција

За потребите на Хотел во Грција потрбни се луѓе за следниве позиции:

-Келнер/ки
-Рецепционер/ка

Цена:По договор

   

Објавен на: 01.05.2019
Барам жена/маж за чување на хендикепирано дете

Потребна ми е личност за чување на детето во неделите ,а постои можност за договор и за повеќе денови во месецот(после пладне)Плата по договор.тел.070/384-771- Диме

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.03.2019
Грижа и нега на деца, грижа и нега на возрасни лица и одржување на домаќинство

Компанијата нуди можност за трајно или привремено вработување, во зависност од потребите на клиентите и кандидатите.
Сите заинтересирани можат да аплицираат со испраќање на своите биографии на е-м...

Цена:15.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 21.03.2019
Se bara majstor knigopovrzuvac

Pecatnicata Propoint Dooel ima potreba od majstor knigopovrzuvac (so rabotno iskustvo) za rabota na mashini za dorabotka vo ofset pecatnica.
Plata po dogovor Informacii na e-mail: aleksandar@prop...

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 12.03.2019
Se bara majstor nozar

Pecatnicata Propoint Dooel ima potreba od majstor-nozjar (so rabotno iskustvo).
Plata po dogovor Informacii na e-mail: aleksandar@propoint.com.mk

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 12.03.2019
Devojka za rabota vo igroteka

Se bara devojka za rabota vo igroteka. CV i fotografija ispratete na mail vosvetotnadecata@yahoo.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 02.03.2019
GERMANIJA BARA RABOTNICI

ПРИВАТНО ПОСРЕДУВАЊЕ ЗА РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА.
ПРЕДНОСТ ИМААТ ЛИЦА КОИ ИМААТ ПОЗНАВАЊЕ НА ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК.
ПОЗИЦИИ-
ЗАНАЕТЧИИ, БРАВАРИ,СТОЛАРИ,МОЛЕРИ,ГИПСЕРИ,ЕЛЕКТРИЧАРИ,ВОДОИНСТАЛАТЕРИ,ПЕКАРИ,З...

Цена:2.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 22.01.2019
Stolar vrsime popravki na sekakov vid stolarija, mebel i drugo

Popravka na vrati, prozori, masi, stolici, kreveti, kujni i drugo

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.12.2018
potreben kadar

zidari , tesari , armiraci , kranisti , knauferi , moleri . fasaderi , vodovodjii , plockari , opsti rabotnici , soferi so C , rakuvaci na gradezni masini - bageristi.

Rabotni uslovi : odlicni

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 30.10.2018
Презентерки за презентации и односи со јавноста

Маркетинг агенција има потреба од 3 презентерки.
Почетна плата: 19.000 денари
Минимум средно образование
Одговорна, лојална и трпелива личност

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.10.2018
Потребно е возач на камион со Е и Ц категорија

ДГТ ИДАДИЈА ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ има потреба од возач на камион со Е и Ц категорија.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.10.2018
Лица за обезбедување имот

Фирма има потреба од вработување на лица за обезбедување - со лиценца за обезбедување, за редовен работен однос. Нето плата 12.000,00 денари почнување и пријавување веднаш. Кратка биографија да се ...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 26.09.2018
Градежен-архитектонски техничар

Друштво за градежништво ИДАДИЈА ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ има потреба од градежен или архитектонски техничар за работа во армирачки погон во Скопје, во одлични услови.

Цена:По договор

   

Објавен на: 19.09.2018
Градежен -архитектонски инжинер

Друштвото за градежништво Идадија Инженеринг ДООЕЛ има потреба од градежен или архитектонски инженер за работа во одлични услови во Скопје.

Цена:По договор

   

Објавен на: 19.09.2018
ВОЗАЧИ Ц+Е СО МК И ЕУ ДОКУМЕНТИ

⛔⛔Се бараат професионални возачи поради зголемување на возен парк со ЕУ и МАКЕДОНСКИ документи ⛔⛔

Имаме потреба од возачи за C+E категорија со ЕУ и Македонски документи и претходно возачко иску...

Цена:1 €

   

Објавен на: 10.09.2018
Nudime Vrabotuvanje

Фирма од Скопје (Центар) бара работник.

Работно место:
Оператор со балони

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 16.08.2018
Rabota vo EU: Rabota vo Slovacka - bez EU dokumenti!

Povtorno moznost za rabota vo EU toest rabota vo Slovacka. Vazi za zenski, maski, no i za parovi.
Vozrast: 18 do 55 godini.
Ne se potrebni EU dokumenti.
Trgnuvanje 4-ti i 7-mi avgust.

Цена:По договор

Велес
 

Објавен на: 01.08.2018
СЕЗОНСКА РАБОТА ВО ЕУ

РАБОТА ВО РЕНОМИРАНИ ФАБРИКИ ВО СЛОВАЧКА СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ, ОБЕЗБЕДЕН СМЕШТАЈ И ПРЕВОЗ ДО РАБОТА И НАЗАД. ЧИСТА ПЛАТА 900Е, УРЕДНО ПРИЈАВЕНИ И МОЖНОСТ ЗА РАБОТНА ВИЗА НА 2 ГОД.
ТРГНУВАЊЕ НА 28м...

Цена:По договор

   

Објавен на: 21.07.2018
работа за ВОЗАЧ на камион

Монтинг Инженеринг ДОО Битола има потреба од ВОЗАЧ на камион со категории Б – Ц1 – Ц – Ц1Е и ЦЕ за редовен работен однос, со добра и редовна плата и додатоци на платата, платени ...

Цена:По договор

Битола
 

Објавен на: 03.07.2018
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка