Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Куманово

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
Baram domasna pomosnicka

Potrebna seriozna zenska osoba za sekojdnevna rabota (cistenje, peglanje i slicno). Nedela sloboden den.Fleksibilno rabotno vreme od 6-8h dnevno.

Цена:9.000 ден.

Куманово
 

Објавен на: 14.08.2017
ПОТРЕБНИ СОРАБОТНИЦИ ЗА РАБОТА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ - sfi

Доколку сте сериозен соработник, имате желба за работа и Ви е потребна дополнителна заработувачка, регистрирајте се на следниот линк и работете од дома промовирајќи производи преку интернет за стра...

Цена:1 ден.

Куманово
 

Објавен на: 03.08.2015
Sezonska rabota vo EU

Potrebni se devojcinja za Rabota vo kafic vo Holandija , prednost imaat so poznavanje na angliski jazik .
Moze da se so Eu Pasos ili Mk Pasos za 3 meseca.
Samo za seriozni na koi navistina im e p...

Цена:1 ден.

Куманово
 

Објавен на: 03.06.2015
Rabota vo stranstvo

Potrebni se devojcinja za Rabota vo kafic vo Holandija , prednost imaat so poznavanje na angliski jazik .
Moze da se so Eu Pasos ili Mk Pasos za 3 meseca.
Samo za seriozni na koi navistina im e ...

Цена:1 ден.

Куманово
 

Објавен на: 03.06.2015
Se baraat rabotnicki za vo dragstor

Se baraat 4 rabotnicki za rabota vo dragstor za redoven raboten odnos.Plata po dogovor i obezbedeno penziono i zdravstveno osiguruvanje Informacii na tel:075460580

Цена:По договор

Куманово
 

Објавен на: 19.05.2015
BARAM RABOTA - ИТНО !

Барам работа како шминкер (4г.искуство) во козметички салон во реон на град Куманово. Работа како продавачка на свадбени услуги и изработувач на свадбени китенки и други украсувања. Работа како про...

Цена:9.600 ден.

Куманово
 

Објавен на: 21.04.2015
Majstori za Gips karton, Gipseri /Spakluvaci i Fasaderi

Germanska Firma bara MAJSTORI SO Bugarski Pasosi za Gips Karton, Gipseri /Gletuvaci /Spakluvaci i Fasaderi !!!

- Prijaveni vo Germanska firma so plateni pridonesi
- Sluzbeni vozila (od stanot d...

Цена:1.500 €

Куманово
 

Објавен на: 09.04.2015
BARAM RABOTNICI

BARAM RABOTNICI KELNER I KUVAR SO ILI BEZ RABOTNO ISKUSTVO IFORMACII NA TEL.078255248 ILI NA LICE MESTO. GOSTILNICA PET\"L OKTOMRISKA REVOLUCIJA KUMANOVO

Цена:По договор

Куманово
 

Објавен на: 13.03.2015
Baram rabotnik

Gostilnica Pet"l bara rabotnici kelner i za vo kujna.Informacii na tel.078-255-248 ili na lice mesto Oktomvriska Revolucija Kumanovo

Цена:По договор

Куманово
 

Објавен на: 11.03.2015
logoped

korekcija na govor,citanje i pisuvanje kontakt: petrovska.b@hotmail.com

Цена:350 ден.

Куманово
 

Објавен на: 30.09.2014
Konkretno kredita može otplatiti
Vi ste u potrazi za financiranje ili podići svoj ​​posao. Ili za projekt ili kupiti stan, ali na žalost, banka traži od vas da uvjetima gdje se ne mogu odnositi na mene da sam posebna sam odo...

Цена:10 €

Куманово
 

Објавен на: 02.09.2014
ITNO SE BARAAT TESARI I ZIDARI ZA RABOTA VO -GERMANIA-

Slovenska Gradezna Firma Megabau@gmx.de bara Tesari i Zidari za rabota vo Germanija.
Rabotnicite treba da imaat BG i drugi EU-Pasosi.
Potrebni se samo MAJSTORI so dolgogodisno rabotno iskustvo vo...

Цена:7 €

Куманово
 

Објавен на: 28.05.2014
emisija na besplatni akcii vo najbrzorasteckata drustvena mreza na internet

Postanite vlasnik Cilj GlobAllShare nije samo omogućiti besplatno korištenje za korisnike, već i da osjete dio globalne zajednice sami i time što će ga oblikovati kako smatraju da je ...

Цена:По договор

Куманово
 

Објавен на: 18.04.2014
Пари кредити за брзо

Вие сте во потрага за заем и нема банка сака да ви помогне и сте имале многу проблеми. Јас сум личност која нуди различни видови на кредити за вашите проекти. Од глобалната криза штеди никој, решив...

Цена:1.000 ден.

Куманово
 

Објавен на: 17.04.2014
rabota od doma

sigurna zarabohttp://CashTasks.com/?ref=100210tka proverete i sami

Цена:600 €

Куманово
 

Објавен на: 05.04.2014
Zaposlite se uz pomoc racunara!

Potrebni saradnici za posao od kuce! Ako ste spremni na timski rad i usavrsavanje, ako shvatate potencijal interneta i zelite da i Vi radite iz udobnosti svog doma, ako ste motivisani i uporni...do...

Цена:По договор

Куманово
 

Објавен на: 26.03.2014
Нудат заеми меѓу поединците

Мојот заем термини се едноставни и добро дефинирани. Имам голем капитал може да даде заем на поединци и роковите ќе бидат поставени во согласност со вашиот месечен буџет. Ако имате планови да се на...

Цена:1.000 €

Куманово
 

Објавен на: 19.03.2014
internet zarabotka

ZARABOTI OD DOMA BEZ NIKAKVO VLOZUVANJE SAMO SO MALKU TRUD I RABOTA
http://www.sfi1.biz/13767320

Цена:По договор

Куманово
 

Објавен на: 28.02.2014
Нудат заеми меѓу поединците

Ние сме една организација од посебен корпоративни директор и акционер на банка
промотор и директорот на компанијата. Но ние имаме многу среќа, и дека е причината зошто ние нареждам им помогне на ...

Цена:100.200 ден.

Куманово
 

Објавен на: 21.02.2014
Zarabotuvajte bez da vlozite ni denar!!

Почитувани,овој оглас е направен со цел да се помогни на одредена група на луѓе кои навистина би сакале нивниот труд да даде резултати.Интернет заработката е многу реална во денешно време,но за да ...

Цена:По договор

Куманово
 

Објавен на: 02.02.2014
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка