Продајем принтер, печатач. за пенкала, полесни, дрво, кожа, пластика

ЦЕНА: 1500 €

Продајем принтер, печатач. за пенкала, полесни, дрво, кожа, пластика


За продажба flatbed печатач за предмети, А4.
Ова е печатач Кореја производство а, бренд Logojet, екстремно прецизни, високо-квалитетни изработка.
Јас се користи голема работа, купи 2 комада на овој печатач. По завршувањето на работата , печатачот конзервирани ( refurbished ). Стави нов printhead , нови dumper, исчистени и подмачкано . Од тогаш, не е користена , и сега е на продажба.
Максималната висина на курсот е 8 см. Прилагодување на висината се направи рачно, и исфрлете и да ја отповикаат Кухненски површини копче.
Основа на модел на печатач на EPSON C64 , четири бои (CMYK , фото квалитет ), а потрошувачката на мастило е многу ниска. Па цената на печатење првично поевтини или osmobojne и шест- боја печатари со висок квалитет. Во ptinteru на CISS , на AutoReset чипови.
Друга работа што го прави овој печатач другите нуди многу ниска цена резервни делови. Кога велам , мислам дека повеќето од " главата" на принтери ( цената на "глава" со сите трошоци за испорака меѓу 80 и 100 евра !)
Со печатач оди разбира придружна документација, возачот на CD , кабли , бои собата, и резервни глава!


Na prodaju flatbed printer za predmete, formata A4.
U pitanju je printer korejske proizvodnje, marke Logo jet, IZUZETNO precizan, kvalitetne izrade.
Svojevremeno sam zbog velikog posla kupio 2 ovakva stampaca. Nakon zavrsenog posla, stampac je konzerviran (refurbished). Stavljena je nova glava, novi damperi, ociscen je i podmazan. Od tada nije koriscen, i sada je na prodaju.
Maksimalna visina predmeta je 8 cm. Podesavanje visine se vrsi rucno, a izbacivanje i uvlacenje radne ploce na dugme.
Osnova printera je EPSON, model C64, cetvorobojni (CMYK, foto kvaliteta), a potrosnja mastila je izuzetno mala. Tako da je cena otiska u startu jeftinija u odnosnu na sestobojne i osmobojne printere, uz visok kvalitet. U ptinteru je ciss, sa autoreset cipovima.
Jos jedna stvar koja izdvaja ovaj printer od ostalih iz ponude je i veoma niska cena rezervnih delova. Kada ovo kazem, najvise mislim na "glavu" stampaca (cena jedne "glave" je sa svim troskovima dostave izmedju 80 i 100 eura ! !! )
Uz printer naravno ide propratna dokumentacija, CD sa drajverima, kablovi, set boja, i REZERVNA GLAVA!

Na sledecem linku mozete pogledati kako se krecu cene za ovakav printer.


http://sepsgraphics.com/site/Direct_to_Substate_Printer.html

https://www.youtube.com/watch?v=HRsPlVYOszs

gliderprint@yahoo.com
www.gliderprint.com

ПЕЧАТАЧ ЈЕ У БЕОГРАДУ, СРБИЈА!
Град:
Београд
Телефон:
00381637709819
Објавен на:
22.04.2014

ЦЕНА: 1500 €

Карактеристики:

Град:
 Пехчево

Контакт

Име:
Предраг Јовановић
Град:
Београд
Телефон:
00381637709819
Објавен на:
22.04.2014
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

МОЖЕБИ ЌЕ ТЕ ИНТЕРЕСИРААТ И...

Продажба на плацеви

Се продаваат 4 плацеви од по 562m2 на атрактивна локација во Охрид (месноста Горица, позади ридот каде е претседателската вила)на 300m одалеченост од езерото , може целокупната парцела , а може и п...

Цена:100 EUR


Објавен на: 15.03.2018
Iznajmuvam apartmani vo Nea Kalikratia,Grcija.

Iznajmuvan apartmani (mazonetki) vo Nea Kalikratia ,kujna,dnevna,kupatilo ,spalna,160 litri solaren boljer,klima ured,internet I parking mesto.Odalecenost od plaza 180 metri.Se izdava za 120 dena ...

Цена:По договор


Објавен на: 13.03.2018
Baram garnitura ORIOLIK (kako vo serijata "Pozoriste u kuci")

Bram garnitura Oriolik kako od serijata "Pozoriste u kuci". Za cena ke se dogovorime

Цена:100 EUR


Објавен на: 01.04.2016

Цена:1.000 MKD


Објавен на: 27.04.2015
2015 SPECIALIZED VENGE PRO RACE

We sell all models of 2013, 2014 and 2015 Specialized, Trek, Cannondale, Gary Fisher, Klein, GT, Scott, Cervélo, Giant, Santa Cruz, Rocky Mountain, Kona, Whyte, Ellsworth, Jamis, Litespeed, ...

Цена:По договор


Објавен на: 19.04.2015

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка